Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Tülin Akın, Kristal Elma Festivali'nde, "Akıllı Tarım Teknolojileri"ni Konuştu

Tülin Akın, Kristal Elma Festivali'nde, "Akıllı Tarım Teknolojileri"ni Konuştu TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, 6 Ekim 2017 Perşembe günü UNIQ İstanbul'da Reklamcılar Derneği tarafından "İnsanlık için Yaratıcılık" ve "Yaratıcılık Bulaşıcıdır" temalarıyla düzenlenen Kristal Elma Festivali'ne konuşmacı olarak katıldı.
10/6/2017       1775

Yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği Türkiye'nin en büyük ve dünyanın sayılı organizasyonlarından biri olan Kristal Elma Festivali'nde Akın,  Sami Basut ile Atilla Aksoy Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte "Akıllı Tarım Teknolojileri" üzerine konuştu. Konuşmasında çiftçilerin teknolojiye olan ilgilerinden bahseden Akın, "Çiftçiler teknolojiye ilgililer, dış dünyaya açılmak için bir yol olarak görüyorlar. Akıllı telefonlara hızla geçiş yapıyorlar. Biz de çiftçilere özel ürünlerini satabilecekleri bir bilgisayar ürettik, akıllı telefon icadı ile uygulamaya geçtik" diye belirtti.

Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin her noktasında kullanılan cihazların, akıllı hale gelerek tüm faaliyetlerde otomasyon sistemleri ve ölçümlerin mobil cihazlar üzerinden yönetilip ve nitelikli verilerin tek merkezde toplanacak olduğu Türkiye'nin ilk teknoloji uygulama köyü olma özelliğini taşıyan Vodafone Akıllı Köy' de,  iş ortaklarımız ile hayata geçirilen akıllı tarım teknolojilerinden bahsetti.