Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Bilişim Zirvesi'nde

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Bilişim Zirvesi'nde TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Bilişim Zirvesi'nde tarım ve hayvancılık dijital ve mobil teknolojileri konuştu.
8.11.2017       440

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın,  "Yıkıcı ve yenilikçi Dijital Ekonomi-REkonomi!" ana temasıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Bilişim Zirvesi'nde Dijital ve Mobil Teknolojiler ile Verimli Tarım ve Hayvancılık üzerine konuştu.

Akın, Vodafone Türkiye ve TABİT ortaklığında kırsal alanda kalkınmaya destek olma hedefiyle dünyanın ve Türkiye'nin uçtan uca dijital teknolojilerle donatılmış ilk akıllı köyü Vodafone Akıllı Köy' de ki tarımsal teknolojileri anlattı.

Vodafone Akıllı Köy'deki teknoloji ve nitelikli bilgi ile modern sera uygulamalarından toplu sağım ve süt soğutma sistemine, su ve gübre yönetim merkezinden toprak analiz laboratuvarlarına kadar küçük aile çiftçilerinin hayatlarını kolaylaştıracak teknolojilerden, akıllı sula otomasyonu ve Vodafone Akıllı Köy'de kullanılan loT uygulamalarından bahsetti.

Bilişim Zirvesi'nde, moderatörlüğünü TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın'ın yaptığı Vivo-sens Kurucu Ortağı Balım Bengisu Caf ile Taşınabilir Tanı Teknolojileri üzerine gerçekleşen sohbette, hayvancılıkta hastalık tanısı ile ilgili örnek çalışmalar konuşuldu.