Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Uluslararası Kadın Girişimciler Konferansı'nda

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Uluslararası Kadın Girişimciler Konferansı'nda TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) düzenlemiş olduğu "Kadın Girişimciler Uluslararası 2.Konferansı'na katıldı.
11/17/2017       1376

Ulusal ve uluslararası düzeyde kamu, özel sektör ve sivil topluma mensup pek çok paydaşla kadının güçlenmesine yönelik projeler ve çalışmalar gerçekleştiren KAGİDER,  bu yıl 2.sini düzenlediği Uluslararası Kadın Girişimciler Konferansı'na TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Kurucu Ortağı Tülin Akın konuşmacı olarak katıldı. 

KAGİDER üyesi Seçil Şendağ moderatörlüğünde başlayan panelde TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, TOBB Yazılım Meclisi Başkanı Melek Bar Elmas, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Gn. Md. Yrd. Mehmet Ali Kılıçkaya, Hepsiburada Ticari Grup Başkano Emre Ekmekçi ve Şampiyon Filtre A.Ş Selma Yılmaz panelist olarak yer aldı.Panelde, "E-Ticaret; Teknolojinin Girişimci Kadınlara Sunduğu İmkanlar" konuşuldu. 

Vodafone Akıllı Köy' de kadınların ekonomik ve sosyal hayata eşit katılımına destek olma hedefiyle gerçekleştirilen "Kadın Çiftçi Girişimcilik Projesi" ile   kadınların modern seracılık eğitimi aldıklarını ve dijital teknolojilerin sunduğu imkânlardan etkin bir şekilde yararlanabildiğini ifade eden Akın, sonrasında 10 kadından 3'ünün kendi serasını kurduğunu belirtti.