Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Vodafone Akıllı Köy'de Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Sertifikası Verildi

Vodafone Akıllı Köy'de Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Sertifikası Verildi Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce, 1 Şubat 2017 tarihinde Vodafone Akıllı Köy'de yapılmış olan Bitki Koruma Ürünleri Uygulama eğitiminin sertifika töreni yapıldı.
2.12.2017       505

1 Aralık 2017 tarihinde Vodafone Akıllı Köy kampüsü' nde gerçekleşen törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş,  Koçarlı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Yağan, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Kurucu Ortağı Tülin Akın ve sertifika sahipleri katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş ile TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, eğitime katılan üreticilerin sertifikalarını teslim etti. Sertifikaları dağıtan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, bu eğitimi alan vatandaşların öncelikle kendi sağlıkları ve çevreye karşı bilinçli tedbir alınmasını ayrıca zamanında ve dozunda ilaçlama kullanımını öğrendiklerini belirtti.

Sertifika töreninin ardından geleneksel tarım yöntemlerinin ileri tarım teknolojileri ile buluştuğu Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasını gezen Aktaş," Vodafone Akıllı Köy' de ileri teknolojileri bizim ülkemize ve aile çiftçiliği diye tanımladığımız insanlara bu teknolojileri aktarmak açısından bir ara mekanizma görevi yürütüyorlar ve bu işi balarıyla gerçekleştiriyorlar.  İl müdürlüğü olarak desteklemeye devam edeceğiz. Beraber daha güzel projeler yapacağız. İnşallah bu birlikteliğimiz Aydın'a ve ülkeye daha hayırlı olacağı kanaatindeyim" dedi.