Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Üniversite Öğrencileri Tülin Akın ile Buluştu

Üniversite Öğrencileri Tülin Akın ile Buluştu Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü öğrencileri TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ile Vodafone Akıllı Köy kampüsünde bir araya geldi.
18.12.2017       587

Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü öğrencileri, Türkiye'nin ilk teknoloji uygulama köyü olma özelliğini taşıyan Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret etti. 

Gerçekleştirdikleri ziyarette 2004 yılında öğrenciyken kurduğu TarimsalPazarlama.com ile Türkiye'nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme network'ü ve e-ticaret medyasını hayata geçirmiş olan TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ile bir araya gelen öğrenciler, Tülin Akın'ın girişimcilik yolculuğunu kendisinden dinledi. TABİT'in başarı hikâyesini öğrencilerle paylaşan Akın, geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmayı ve üreticinin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi tek bir hedef haline getiren yeni nesil bir kırsal yaşam modeli Vodafone Akıllı Köy projesini anlattı.