Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Yapı Kredi Tarım Bankacılığı Yöneticileri, Vodafone Akıllı Köy'de

Yapı Kredi Tarım Bankacılığı Yöneticileri, Vodafone Akıllı Köy'de Yapı Kredi Tarım Bankacılığı Segment Müdürü Demet Çiftçi, Tarım Bankacılığı Bölge Yöneticisi İsmail Perçinel ve İncirliova Şube Müdürü Nergis Deniz Vodafone Akıllı Köy 'ü ziyaret etti.
2.3.2018       392

Üretimin verimini bilgi ve teknoloji ile entegre eden ve çiftçileri teknoloji ile tanıştıran Vodafone Akıllı Köy, tarımsal üretim yapan çiftçi ve işletmelerin daima yanında olan Yapı Kredi Tarım Bankacılığı yöneticilerini ağırladı.

Eğitim, inovasyon ve uygulama merkezi Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret eden Yapı Kredi Tarım Bankacılığı Segment Müdürü Demet Çiftçi, Tarım Bankacılığı Bölge Yöneticisi İsmail Perçinel ve İncirliova Şube Müdürü Nergis Deniz TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım ile bir araya geldi. Vodafone Akıllı Köy' ün hikayesini Yıldırım'dan dinleyen Yapı Kredi yöneticilerine üretimin veriminin bilgi ve teknoloji harmanlandığı, çiftçinin hayatını kolaylaştıracak teknolojiler hakkında bilgi verildi. Tarımsal üretim, hayvancılık ve tarımsal teknolojiler ile birlikte köyde çocuklar ve kadınlara yönelik yapılan aktivitelerden bahsedildi.

Vodafone Akıllı Köy' de Uygulanan Teknolojileri Yerinde Gördüler

Eğitim ve AR-GE çalışmalarının yapılacağı yeni yönetim binasını gezen yöneticiler, Vodafone Akıllı Köy'de uygulama alanını dolaşarak yerinde bilgi aldı. Gezintisi sırasında kendilerine TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Tarımsal Teknolojiler Bölüm Başkanı Orhan Kurt ve Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir eşlik etti. Gezi sırasında çiftçi şartlarında yapılan yüksek tünel seralardan sera sensör teknolojilerine, akıllı damla ve sulama teknolojilerden uçtan uca bitki besleme ürünlerine,  modern meyvecilik alanlarından toplu sağım sistemine kadar Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi verildi.

Teknik saha gezisinin ardından Yapı Kredi yöneticileri, kendilerine armağan edilen zeytin fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu kartı astı.