Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Yılın Başarılı İş Kadını, Tülin Akın

Yılın Başarılı İş Kadını, Tülin Akın BUİKAD 'ın düzenlediği geleneksel "İş Yaşamında Başarılı Kadın" ödülleri 9.Geleneksel BUİKAD Ödül Gecesi'nde sahiplerini buldu.
3/5/2018       1205

İş yaşamında başarıya imza atmış "İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye'ye Ulaşmak" vizyonuyla hareket eden Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD),  bu yıl 9. sunu düzenlediği Geleneksel BUİKAD Ödül Töreni'nde,  TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, "Yılın Başarılı İş Kadını" ödülüne layık görüldü.

BUİKAD Ulusal Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü'nün sahibi Tülin Akın ödülünü Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse'nin elinden aldı.

Birbirinden başarılı kadınların ve iş yaşamında kadını destekleyen kurumların aday gösterildiği "9.Geleneksel BUİKAD Ödül Töreni" nde Akın, 2004 yılında öğrenciyken kurduğu tarimsalpazarlama.com ile Türkiye'nin tarım alanındaki ilk iletişim, e-öğrenme ağını ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. Kırsalda yaşam kalitesinin artması, sürdürülebilir ekonomik güçlenmenin sağlanması, çiftçilerin ve ailelerinin sosyal gelişimlerinin hızlandırılması amacıyla farklı projeler geliştirmeye devam eden Akın, üretimin verimini bilgi ve teknoloji ile artıran çalışmalar ile kırsalda yaşam kalitesini artırarak köyden kente göçün azalması,çifçiliğin daha çok tercih edilen bir meslek haline gelmesi için çalışmaktadır.

 

Crown Plaza Bursa'da 5 Mart akşamı gerçekleşen ödül töreni BUİKAD Başkanı İpek Yalçın'ın konuşması ile başlayan organizasyon, iş kadınları ve yöneticilerini bir araya getirerek, onların etkileşimlerini ve fikir paylaşımlarına yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

Yaratıcı girişimcilik projeleri geliştirerek iş yaşamındaki gelişmeleri takip ederek sektör bilgi ve deneyimleri paylaşan BUİKAD, gerçekleştirmiş olduğu "İş Yaşamında Başarılı Kadın" ödül töreni ile iş yaşamında kadının önemini vurgulamakta ve kamuoyuna dikkat çekmektedir.