Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, 2023'e Doğru Türkiye Eğitim Sistemi Bulma Konferansı'na Katıldı

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, 2023'e Doğru Türkiye Eğitim Sistemi Bulma Konferansı'na Katıldı TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ev sahipliğinde gerçekleşen bilimden sanata, spordan medyaya, iş dünyasından sendikalara 21 farklı alandan 100'ün üzerinde eğitim gönüllüsünün katıldığı konferansa katıldı.
9/8/2018       13917

Konferansın açılış bölümünde konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk" Biz biraz araştırma için, sorgulama için, akıl için, kalp için buradayız. İyi ki buradasınız "dedi.  Konferansta kaliteli bir eğitim için okul ortamı, bölgeler arası eğitim farklarının gidermek için ne tür önlemler alınması gerektiği, eğitim sisteminde izleme, değerlendirme, ölçme, mekanizmalarının nasıl olması gerektiği, eğitimde kültür, sanat ve spor etkinlikleri gibi birçok konu konferansın temaları olarak belirlendi.

Bakan Selçuk, Türkiye´nin problemlerinin büyük olduğunu bu sebeple sorunların çözümü için "sivri akıllara" ihtiyaç duyduklarını bildirdi. "Ortak akıldan uzaklaşıp ezberleri bozmamız lazım" diyen Selçuk, "20 kişinin 18´inin ortak karar kıldığı bir ortak akıl bizim problemimizin çözümü değildir. Bizim problemimiz öyle devasa ki bizim sivri akıllara ihtiyacımız. Orta akıl ortalama akla götürür ortalama problemler söz konusuysa... Bizim sivri akıllara ihtiyacımız var. Çünkü bizim derdimiz büyük. ´Biz´ olmak istemiyoruz. Eğer ´siz, biz´ derseniz bu zımni olarak ´onlar´ demektir. ´Biz´ diyen birisi varsa ´onlar´ diyordur. ´Biz´ olmayı aşıp hepimiz olmak durumundayız." değerlendirmesini yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, farklı salonlarda gün boyu sürecek çalışma gruplarına ayrıldı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "#Eğitim2023 Hep bir'likte çocuklarımız için özümüzü çektik." ifadelerini kullanarak, konferanstan özçekim paylaştı.