Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Vodafone Akıllı Köy, Farklı İllerden Ziraat Mühendisleri Grubunu Ağırladı!

Vodafone Akıllı Köy, Farklı İllerden Ziraat Mühendisleri Grubunu Ağırladı! Tarımdaki verimliliği artırmak ve çiftçilerin sosyal yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla kırsal alanda teknolojiyi buluşturan Vodafone Akıllı Köy, ülkemizin farklı illerinden gelen ziraat mühendilerini ağırlamaya devam ediyor.
9/20/2018       264

Ulusal ve uluslararası alanda birçok topluluk kurum ve kuruluşa kapılarını açan Vodafone Akıllı Köy'ü, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayın ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı farklı illerde görev yapan ziraat mühendisleri ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette dünyanın ve Türkiye'nin uçtan uca teknolojilerle donatılmış ilk akıllı köyü olan Vodafone Akıllı Köy projesinin geçmişten bugüne iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar, çiftçiler, kadınlar ve çocuklar için gerçekleştirilen sosyal projelerden oluşan sunumlar aktarıldı.
Saha gezisinin tamamlanmasının ardından geziyi değerlendiren ziraat mühendisleri, Vodafone Akıllı Köy'ün tüm ülke geneline yayılmasını ve örnek olmasını temenni ederek Vodafone Akıllı Köy'de emeği geçen herkesi tebrik etti.
 
Sunumların ardından TABİT AR-GE Merkezi ile başlayan Vodafone Akıllı Köy teknik gezi turu bitkisel üretim alanı ile devam etti. Bitkisel üretim alanındaki modern meyvecilik, yüksek tüneller, tarımsal teknolojilerin küçük aile çiftçilerine sağlayacağı faydalardan bahsedildi. Tarım ekipmanı parkuru, taze yeşil ot tesisi, sulama ve gübreleme ana kontrol merkezzi, soğuk hava deposunu gezen ziraat mühendislerinin teknik gezisi Akıllı Mera ile devam etti. Akıllı Mera'da bulunan toplu sağım tesisi ve sürü yönetim sistemi anlatıldı.