Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt, Dünya Gıda Günü "Gıda 4.0 " Paneli 'nde

TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt, Dünya Gıda Günü "Gıda 4.0 " Paneli 'nde 16 Ekim Dünya Gıda Günü kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi 'nde düzenlenen "Gıda 4.0" paneline TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt konuşmacı olarak katıldı.
10/16/2018       209

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı panelde günün anlam ve önemine uygun yaşamın sürdürülebilmesi adına tarladan sofraya sürdürülebilir gıda üretimi, gereksiz gıda tüketimi ve mücadelesi hakkında konuşuldu.

Akıllı ambalaj uygulamaları ve nanoteknolojileri, yapay zeka ve tarım 4.0 konularının ele alındığı panelde TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt "Tarımda Dijitalleşme ve Vodafone Akıllı Köy" ü konuştu. Türkiye'nin kırsal alanlarındaki ihtiyaçlar doğrultusunda teknoloji temelli yenilikçi çözümler üreten bir sosyal girişim şirketi olan TABİT'in çalışmalarını anlatan Kurt, ileri teknoloji eşliğinde üretimde verim ve karlılığı beraberinde kırsal alandaki yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlayan Vodafone Akıllı Köy projesinden bahsetti.

Vodafone Akıllı Köy projesi ile tarım konusunda ülkemizin farklı bölgelerinde entegre çalışacak AR-GE projelerinin tek bölgede toplamayı planladıklarından bahseden Kurt, tarımda küçük aile çiftçilerinin yaşam standartlarını yükseltecek olan teknolojilerden bahsetti.

Konuşmasını tamamlayan Kurt, sunumun ardından konukların merak ettikleri soruları cevapladı.