Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Vodafone Akıllı Köy, Ziyaretçilerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Vodafone Akıllı Köy, Ziyaretçilerini Ağırlamaya Devam Ediyor Belinay Tur ve Cumhuriyet Halk Partisi İncirliova Kadın Kolları organizasyonuyla Aydın ve çevre ilçelerde yaşayan kadınlar, Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.
24.10.2018       147

Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy, Cumhuriyet Halk Partisi İncirliova Kadın Kolları üyelerini ağırladı.

Gerçekleşen ziyarette çiftçiliğin verim ve karlılığını artırmayı hedefleyen çalışmalardan bahseden Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt  kadınlar, çocuklar ve çiftçilere yönelik yapılan çalışmaların olduğu sunumları ziyaretçiler ile paylaştı.

Sunumların ardından Vodafone Akıllı Köy teknik saha gezisi gerçekleşti. Gezi sırasında bitkisel üretim alanı, modern meyvecilik, tarımsal teknolojiler anlatıldı. Yapılan çalışmalar ve çiftçiliğe faydaları konusunda yerinde bilgi verildi.  Taze yeşil ot, soğuk hava deposu, sulama ve gübreleme ana kontrol merkezinin ardından gezi akıllı mera ile devam etti. Ziyaretçiler, Hayvancılıkta verim ve karlılığı artıran toplu süt sağım tesisi ve sürü yönetim sistemi hakkında bilgi aldı. Teknik gezi turunun tamamlanmasının ardından ziyaretçiler, Vodafone Akıllı Köy'de yetiştirilen ürünler, el yapımı hediyelik eşyaların satışının yapıldığı dükkanı gezdi.