Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucusu Tülin Akın, "Kadın Zirvesi" nde

TABİT Kurucusu Tülin Akın, "Kadın Zirvesi" nde TABİT Kurucusu Tülin Akın, Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) tarafından düzenlenen kentin ilk "Kadın Zirvesi" etkinliğinde tarım ve teknoloji üzerine konuştu.
2.11.2018       139

Diyarbakır ve çevresinde kadınların ekonomik hayatın içinde daha fazla yer alabilmesini sağlamak ve istihdama katılımlarının önündeki engelleri kaldırmak üzere çalışmalar yürüten DİKAD, kentin ilk Kadın Zirvesi'ni düzenledi.  1 Kasım 2018'da Diyarbakır'da düzenlenen zirveye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Ak Parti Milletvekili Mehdi Eker'in yanı sıra iş dünyasından çok sayıda önemli isim konuşmacı olarak katıldı.

Marka Kadınlar DİKAD'ta Buluştu

TÜRKONFED İDK üyesi kadın derneklerinden olan DİKAD'ın Bölgesel Kalkınma ve Kadın Politikaları ana temasıyla düzenlenen Kadın Zirvesi'nin Marka Kadınlar Oturumu Hürriyet Köşe Yazarı Elif Ergu Demiral moderatörlüğü'nde gerçekleşti. TABİT Kurucusu Tülin Akın ile birlikte GEDİK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik ve Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz oturumda konuştu.

Tarımda teknolojiyi konuşan ve çiftçilerin hayatını kolaylaştıran teknolojilerden bahseden Akın, tarımda kadının yeri üzerine düşüncelerini dile getirdi. Küçük aile çiftçilerinin verim ve karlılığını artıracak çalışmaların önemine vurgu yaptı.