Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Aydın Özel Başak Koleji Öğrencileri Vodafone Akıllı Köy'de!

Aydın Özel Başak Koleji Öğrencileri Vodafone Akıllı Köy'de! Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy, geleceğin mimarları çocukları ağırlamaya devam ediyor.
12/6/2018       234

Tarımın teknoloji ile buluştuğu Vodafone Akıllı Köy, Aydın Özel Başak Koleji 4.sınıf öğrencileri ve öğretmenlerini ağırladı. 

TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt'un sunumuyla Vodafone Akıllı Köy etkinliği ilk olarak tanıtım videosu ile başladı. Sunumun ardından çocuklara Vodafone Akıllı Köy'de tarımdan hayvancılığa, teknolojiden sosyal sorumluluk projelerine kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi veridi. Bilgilendirmenin ardından öğrenci ve öğretmenlerle birlikte Vodafone Akıllı Köy uygulama sahası teknik gezisi başladı. 

Teknik gezi sırasında öğrencilere iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar, bitkisel üretim de yetiştiricilik, sensör teknolojileri sulama ve gübreleme merkezi taze yeşil ot tesisi ve modern toplu sağım tesisi faaliyetleri hakkında yerinde bilgi verildi.

Toprağa Dokundular!

Vodafone Akıllı Köy teknik saha turunun ardından çocuklarla lavanta fidanı dikme etkinliği yapıldı. Toprağa dokunan çocuklar ziraat mühendisimizden lavanta yetiştiriciliği ve kullanım alanlarını öğrenerek fide hazırlık süreci ve toprak hazırlığını uygulamalı olarak öğrendi.

Günün sonunda çocuklar Vodafone Akıllı Köy'den tarımda teknolojiyi öğrenerek ve toprağa dokunarak ayrıldı. Etkinlikte yer alan öğretmenler, sürdürülebilir bir gelecek için tarımda teknolojinin uygulanabilir olmasının çok önemli olduğunu belirterek emeği geçen herkesi tebrik etti.