Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucusu Tülin Akın, AgTech Green Energy Forumu'nda

TABİT Kurucusu Tülin Akın, AgTech Green Energy Forumu'nda TABİT Kurucusu Tülin Akın, Tarım Bakanlığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Enerji Bakanlığı tarafından düzenlenen AgTech ve Green Energy Forumu'na konuşmacı olarak katıldı.
12/12/2018       259

Tarım Bakanlığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Enerji Bakanlığı tarafından ilgili hükümet kuruluşlarının karar vericilerinin bir yol haritası geliştirmelerine ve Azerbaycan'da teknolojilerin geleneksel tarımın yanı sıra yeni enerji kaynaklarının kullanılmasına destek olacak yenilikçi bir girişimci ekosistem oluşturmasına yardımcı olma amacıyla gerçekleşen foruma T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte TABİT Kurucusu Tülin Akın konuşmacı olarak katıldı.

Bakan Pakdemirli'nin konuşmalarının ardından tarımda teknolojinin geleceği üzerine sunum yapan Akın, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin tarımı ve tarım teknolojilerini de etkilediğini belirtti.

Tarım sektöründe akıllı tarım çözümlerine yönelik çalışmaların GSM teknolojisine dayalı hizmetlerle birlikte çiftçi ve üreticilerin tarım sektöründeki faaliyetlerini yakından takip edebilmesini kolaylaştırdıklarından bahseden Akın, TABİT'in kırsalı geleceğe hazırlayan çalışmaları anlattı.

Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy'deki çalışmaları anlatan Akın, ulusal ve uluslararası iş ortaklarının katkılarıyla yapılan uygulamalardan bahsetti.

Sunumun ardından T.C Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Azerbaycan Tarım Bakanı İmam Karimov ile görüşmelerde bulunan Akın, Vodafone Akıllı Köy'de, tarım sektöründe yeni bir sayfa açarak yaygınlaşacak olan tarım ve teknolojinin Türkiye'de sonra dünyada geleceği etkileyeceğini dile getirerek kendilerini Vodafone Akıllı Köy'e davet etti.