Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Vodafone Akıllı Köy'de Hasat Vakti

Vodafone Akıllı Köy'de Hasat Vakti Vodafone Akıllı Köy'de akıllı sistemlerle toprak yüzeyinin ölçümü yapılırken sensörler aracılığıyla aktarılan verilerle takip edildiği yüksek tünel seralarda marul hasadı başladı.
1/11/2019       195

Uçtan uca bitki besleme programları ile doğru zamanlı sulama ve gübrelemenin yapıldığı, Vodafone Akıllı Köy iş ortağı AG Tohum' un sponsorluğunda AG Tohum'un kıvırcık marul çeşidi olarak bilinen Maritima marullarının ilk hasadı yapıldı. İleri Plastik'in yüksek kaliteli malçları ile yüksek tünel seralarda yetiştirilen marullar,  Vodafone Akıllı Köy ziraat mühendisleri tarafından düzenli olarak kontrol edildi.  Sera sensör otomasyonları ile seradaki nem ve sıcaklık değerleri anlık takip edilerek marulların gelişim dönemindeki süreçler raporlandı.

Geç sapa kalkan, orta yeşil yapraklı kıvırcık tip marul çeşidi olarak bilinen AG Tohum Maritima marulları mükemmel baş ve yaprak şekline sahip olması sebebiyle Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret eden ziyaretçiler tarafından da tercih edilmektedir.