Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Bu Gençlikte İş Var 2019 Girişimcilik Kampı'nda Genç Girişimcilerle Buluştu

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, Bu Gençlikte İş Var 2019 Girişimcilik Kampı'nda Genç Girişimcilerle Buluştu TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, "Bu Gençlikte İş Var!" 2019 Girişimcilik Kampında Konuştu.
2/7/2019       110

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla farklı projelere imza atan TÜSİAD'ın Bu Gençlikte İş Var! 2019 girişimcilik kampında girişimci gençlerle buluştu.

Girişimcilik kampında gençlerle bir araya gelen Akın, sosyal girişimcilik yolcuğunun hikayesini ve TABİT geçmişten bugüne yapmış olduğu çalışmalarla birlikte kırsalı geleceğe hazırlayan vizyonlarını paylaştı.

"Bir sorun fark ettiysek çözme sorumluluğu bizimdir" vizyonuyla teknolojinin kullanımını yaygınlaştırarak ve teknolojinin imkânlarını kullanarak, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal üretimle uğraşan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimliliklerini, karlılıklarını arttırmak ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçladıklarını belirten Akın, dünyanın ilk ve tek akıllı köyü olan Vodafone Akıllı Köy projesini girişimci gençlerle paylaştı.