Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

"Bir sorunu fark ettiysek, çözme sorumluluğu bizimdir." Tülin AKIN

Biz Kimiz?

TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti.
Tarımsal Sorunlara Bilişim Çözümleri

2004 yılında Türkiye’nin ilk Sosyal Tarım Platformu www.tarimsalpazarlama.com ve Tarımsal Haber Ajansı olan www.tarim.com.trile birlikte kurulan “Sosyal Girişim” şirketimizin amacı;

Teknolojinin kullanımını yaygınlaştırarak ve teknolojinin imkânlarını kullanarak, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal üretimle uğraşan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimliliklerini, karlılıklarını arttırmak ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Gerçekleştirdiğimiz iş modellerinde Teknolojiye dayalı Tarımsal Eğitim, Sosyal Sorumluluk Projeleri, M2M, IoT, IOS, Android Uygulamalar, SMS, MMS, Web destekli Eğitim ve Tarımsal Teknolojileri de içine alan bir yapı ile çalışmaktadır.


Şirketimiz şu anda Türkiye’den 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan uluslararası firmalarla birlikte hizmet vermektedir.

İş modellerimiz 5 ülkede örnek alınarak Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeniz Zellanda’da da uygulanmaya başlamıştır. Kurucumuz Tülin Akın TABİT Projelerinin uluslararası başarıları sonucunda 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir.


Ekibimiz

 
 • Tülin AKIN

  Tülin, 2003 yılında Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyken Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesi olan www.tarimsalpazarlama.com'u kurarak ilk defa çiftçiyi bilişim teknolojileri ile buluşturdu. Ardından çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun kredi kartı, bilgisayar ve mobil teknolojileri geliştirerek hem mali hem teknolojik araçlara erişmelerini sağlayan projeler gerçekleştirdi.

  Tülin 12.000'e yakın köye ulaşarak tarımda teknoloji kullanımından sulamaya pek çok konuda eğitim verilmesini sağlayarak 1 milyon çiftçiye ulaşan çalışmalarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Firmasının Kurucu Ortağıdır.

  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. Devamı

 • Coşkun YILDIRIM

  Coşkun, 1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde Türkiye de bir çok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu.

  Tüm deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti ne aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu.

  Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitiminin üzerine, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı ve bu konularda uygulamalı olarak çalıştı.

 • Recep ŞİMŞEK

  Recep Kariyerine, Sezai Türkeş Feyzi Akkaya (STFA) İnşaat A.Ş. de başladı. 15 sene Yurtdışı Projelerinde Mali İşler ve Mukavele tatbikat bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra, yine başka bir Uluslararası İnşaat Şirketi olan TEKSER İnşaat da aynı görevlerde Yurtdışı Projelerinde bulundu.

  Bilgi ve tecrübesiyle 14 Temmuz 2010 yılında Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti. ye katıldı. Halen Şirketin Mali ve İdari işler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

  Bursa Üniversitesi (Uludağ) İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitimini tamamlayan Recep, Bursa Erkek Lisesi mezunudur.

 • Osman Yılmaz

  2000 Yılında geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı kalan ve internet hayatına atılan Osman, Kariyerine 2007 Yılında Tarımsal Pazarlama şirketinde başlamıştır.

  İçerik yönetim ekibinde, Freelance gönüllü içerik geliştirme uzmanı olarak destek vermektedir.

 • Murat AKÇOR

  Murat, İş hayatına ilk olarak tarım bilincini geliştirmeyi amaçlayan, vizyonu geniş ve gelecek vadeden Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri(TABİT) şirketinde Mobil İçerik Editörü pozisyonunda başlamıştır. Şu anda İçerik Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

  2011 yılında Dumlupınar Üniversitesi Simav Yüksekokulu Organik Tarım Bölümünden mezun olduktan sonra dikey geçiş yaparak kazandığı Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur.

  2014 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

 • Orhan KURT

  Orhan,  1988 yılı Antalya doğumlu olup İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Antalya'da Tamamladıktan sonra kendi isteğiyle Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünü kazanmış ve 2005-2010 Arası İngilizce Hazırlık dahil 5 yılda Üniversite öğrenimini Ziraat Mühendisliği Tarımsal Yapılar Sulama Uzmanlığıyla tamamlamıştır. 

  Üniversiteden sonra Bir Damla Sulama Fabrikası'nda Proje Mühendisi ve  Antalya'dan Adana'ya kadar olan hat üzerinde Bölge Sorumlusu olarak çalışıp hem bayilerle hem de birebir çiftçi ile temaslar sağlamış bölgeyi ve sahayı analiz etmiştir. Daha sonra ufkunu daha genişleteceğine inandığı bilişim sektöründe daha önce hayatındaki tecrübelerine istinaden işe başladı. İletişim ve Bilişim sektörlerin devleriyle çalışan Ozone İletişim Firması'nda başladığı bilişim kariyerine IT departmanında işe başlayıp 2 ay içerisinde IT müdürlüğüne atandı.  

  Sektörde  Milli Eğitim Bakanlığı, Türktelekom, Innova,Teknosa, Huawei, Vodafone, Turkcell , gibi büyük firmalara Ozone firmasıyla  14 adet projede proje yöneticisi olarak görev aldı. Türktelekom Innova'ya Fatih projesinde bir ilki gerçekleştirerek Türkiye'de Eğitim sektöründe Okulların bilişim altyapısıyla güçlendirilme projesinde 5 ilde (Antalya,Burdur,Konya,Karaman,Muğla) proje yönetti. 
  Ozone iletişim firmasının Ukrayna'da Kiev ve Kharkov'da 16 adet bölge Ofisiyle Huawei ile  çalışmalarının Tüm IT altyapısını(server,crm,mail service,vb It sorunları) Türkiye'den yönetti. 

  Belediyelere hizmet veren bir ulusal şirkette tedarik süreçlerini yönetti.Şirketin iş geliştirme anlamında departmanlar arası koordinasyon, şirket içi teknolojik çözümler, iş kolaylaştırıcı çözümler üreterek departmanlar arası optimizasyon görevlerini üstlendi. 

  Çalışma hayatında edindiği deneyimleri, Eğitimini aldığı Ziraat Mühendisliği ile birleştirebileceği  Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.ş'de tarımsal üretim ile teknolojiyi birleştirecek bir Ar_Ge, eğitim ve innovasyon merkezi olan, dünya'nın ilk akıllı köyünü kuran ekibe katıldı.

 • Rasim Keskin

  Rasim Keskin, küçük yaşlarından gelen girişimciliğe merakı ve robotlara tutkusuyla Mekatronik Mühendisliği okumaya karar verdi. Kırsaldaki problemlerin çok arttığını ve teknolojinin metropollerden tarım sektörüne inmesini sürekli vurguladı. Kırsal bölgelerin kalkınmasının girişimcilikle olacağı inancıyla beraber birçok staj ve birçok projenin içinde ekip lideri olarak çalıştı. Sivil toplum çalışmaları, girişimcilik eğitimleri alarak kendini geliştirdi, kendi girişimini kurdu.  Girişimcilik Vakfı Fellow'u seçildi. Birçok insan onu sosyal girişimci olarak tanımlamakla beraber sürdürülebilir projeler üretmek için çalışmaktadır. Dünyanın değişeceğine olan inancını kaybetmeden yenilikçi, toplumda fark yaratan projelerin içinde yer almaktadır.

 • Ayşe TOK

  1994 yılında Aydın'da doğan Ayşe, liseyi Aydın ilinin Bağarası Çok Programlı Lisesi'nde okudu. Ön lisansını Kuyucak Meslek Yüksek Okulu'nda işletme yönetimini tamamladı. Lisansını Anadolu Üniversitesi'nde devam ettiren Ayşe, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nde satınalmadan sorumlu muhasebe elemanı olarak çalışmaktadır.

 • Süleyman ÇATAL

  Süleyman Çatal, iş hayatına aile çiftçiliği ile başlamıştır. Çiftçilik alanında kendisini geliştiren Süleyman Çatal, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha amiri olarak çalışmaktadır.

 • Ahmet KARABOĞA

  İş hayatına esnaflık yaparak başlayan Ahmet, uzun bir süre kıraathane işletmeciliği yapmıştır. Kıraathane işletmeciliğin ardından mobilya sektöründe mobilya montaj elemanı olarak çalışmıştır. Şuanda kariyerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'nin Vodafone iş ortaklığı ile gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde saha personeli olarak devam etmektedir.

 • Ali AKKURT

  1965 doğumlu İlkokul mezunu. İş hayatına çocukluğunda inşaatta çalışarak başlamıştır. Demircilik, inşaat yapı hazırlık aşamasında çalışmıştır. Çobancılık yapan Ali Akkurt'un Kurumsal bir şirkette ilk deneyimi TABİT Akıllı Tarım Teknoloji A.Ş 'tir. Saha personeli olarak çalışmaktadır.

 • Beste Özgedik

  2018 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler fakültesinden mezun olarak, özel sektörde  Muhasebe departmanlarında çalıştım. Buradan sonraki deneyimim Vodafone Akıllı Köy'de gerçekleşti. Üniversite öğrencisiyken birçok zirvelere, konferanslara, eğitimlere katıldım ve iş hayatıma etkileri oldu.

  Deneyimlerimi, heyecanımı, hevesimi arttıracağına inandığım Vodafone Akıllı Köy'de Muhasebe ve İnsan Kaynakları pozisyonunda halen daha çalışmaya devam ediyorum.
   
 • Emine GÜMÜŞ

  İş hayatına ilk olarak İzmir 'de başlayan Emine, özel bir şirketin üretim bölümünde başlamıştır. Aydın ilinin Koçarlı ilçesinin Kasaplar köyüne yerleşen Emine Gümüş, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. 'de hizmet personeli olarak görev yapmaktadır.

 • Gülsüm Selbi

  Adnan Menderes Üniversitesi ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden 2015 yılında mezun olduktan sonra  aynı yıl tıbbı ve aromatik bitkiler bölümünde yüksek lisans öğrenimine başlamıştır. İş hayatına TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri'nde Ziraat Mühendisi olarak başlamış ve devam etmektedir.