Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

"Bir sorunu fark ettiysek, çözme sorumluluğu bizimdir." Tülin AKIN

Biz Kimiz?

TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti.
Tarımsal Sorunlara Bilişim Çözümleri

2004 yılında Türkiye’nin ilk Sosyal Tarım Platformu www.tarimsalpazarlama.com ve Tarımsal Haber Ajansı olan www.tarim.com.trile birlikte kurulan “Sosyal Girişim” şirketimizin amacı;

Teknolojinin kullanımını yaygınlaştırarak ve teknolojinin imkânlarını kullanarak, kırsal alanda yaşayan ve tarımsal üretimle uğraşan insanların bilgi ihtiyaçlarını gidermek, verimliliklerini, karlılıklarını arttırmak ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Gerçekleştirdiğimiz iş modellerinde Teknolojiye dayalı Tarımsal Eğitim, Sosyal Sorumluluk Projeleri, M2M, IoT, IOS, Android Uygulamalar, SMS, MMS, Web destekli Eğitim ve Tarımsal Teknolojileri de içine alan bir yapı ile çalışmaktadır.


Şirketimiz şu anda Türkiye’den 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan uluslararası firmalarla birlikte hizmet vermektedir.

İş modellerimiz 5 ülkede örnek alınarak Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeniz Zellanda’da da uygulanmaya başlamıştır. Kurucumuz Tülin Akın TABİT Projelerinin uluslararası başarıları sonucunda 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir.


Ekibimiz

 
 • Tülin AKIN

 • Tülin, 2003 yılında Akdeniz Üniversitesinde öğrenciyken Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesi olan www.tarimsalpazarlama.com'u kurarak ilk defa çiftçiyi bilişim teknolojileri ile buluşturdu. Ardından çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun kredi kartı, bilgisayar ve mobil teknolojileri geliştirerek hem mali hem teknolojik araçlara erişmelerini sağlayan projeler gerçekleştirdi.

  Tülin 12.000'e yakın köye ulaşarak tarımda teknoloji kullanımından sulamaya pek çok konuda eğitim verilmesini sağlayarak 1 milyon çiftçiye ulaşan çalışmalarla Türkiye'de bilgiye, iletişime ve teknolojiye kapalı ve uzak olan çiftçiyi bilişime yaklaştırmaya ve başarıya ulaşan projelerini dünyadaki çiftçilerin hizmetine sunmak için çalışmaya devam eden Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Firmasının Kurucu Ortağıdır.

  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 2009 Mezunu olan Tülin Akın, 2012 de Boğaziçi Üniversitesinde mikro MBA yapmıştır. Devamı

 • Coşkun YILDIRIM

 • Coşkun, 1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde Türkiye de bir çok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu.

  Tüm deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti ne aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu.

  Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitiminin üzerine, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı ve bu konularda uygulamalı olarak çalıştı.

 • Nur KARATAŞ

 • 1973 İstanbul doğumlu olan Nur, İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi'nden 1990 yılında mezun olmuştur. 

  Maliyet Muhasebesi, Finansal Kriz Analizleri, Kalite Yönetimi, Dış Ticaret Eğitimi (İthalat/İhracat), Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001 eğitimlerini alarak, ilk iş hayatına Demirel Şirketler Gurubu'nda ve İş Bankası'nda stajer olarak başlamıştır. 

  Profesyonel iş hayatına Kumport, Arkas, Maersk Liman işletmelerinde muhasebe personeli olarak başlamış, daha sonra Sabancı Holding Yurtiçi ve Özbekistan ofislerinde Mali İşler Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yardımcılığına atanmış ve yurtdışından döndükten sonra, Keskinoğlu Şirketler Grubu'nda Mali İşler Koordinatörlüğü yapmıştır.

  Türk Telekom TTNET Akdeniz Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olarak Mali İşler Koordinatörlüğü görevinin ardından Akman Holding Meyve Suyu Fabrikalarının Genel Müdürlüğünü yapmış ve Albayraklar Şirketler Grubu'nda Mali Danışmanlık yapmıştır.

  Meslek hayatına insana dokunmak ve Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Şirketi'nde Vodafone Akıllı Köy Projesi'ne katkı sağlamak adına katılmış ve Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

 • Arda AYHAN

 • Arda, 1977 Ankara doğumludur. 2000 senesinde Hacettepe Üniversitesi'nden jeoloji mühendisi ve 2004 senesinde de ODTÜ'den jeoloji yüksek mühendisi olarak mezun olup doktora çalışmalarına başlamıştır. Ancak iş ve eğitim arasında bir karar vermek zorunda 2008'de doktorasını yarıda bırakmış ve maden sektöründeki çalışmalarına devam etmiştir.

  1998-2005 seneleri arasında farklı alanlarda (petrol, mesleki çeviriler, şehircilik, uzaktan algılama, arkeoloji.vb) hem jeoloji mühendisi hem de Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2006'da TÜPRAG Metal Madencilik şirketine girmiştir. 2011 sonunda Eczacıbaşı Esan şirketine geçerek 2016 senesi ortalarına kadar madencilik sektöründe arama ve CBS üzerine çalışmıştır.

  Madencilik kariyerinden sonra CBS danışmanlığı yapmaya devam eden ve sektörel bir yayının editörlüğünü üstlenen Arda, 2017 yılının mayıs ayında iş geliştirme yöneticisi olarak TABİT ailesine katılmıştır. TABİT'te iş geliştirme çalışmalarının yanı sıra, bir yandan tarımsal veri tabanı ve CBS uygulamaları üzerine çalışırken bir yandan da şirket içi değişim çalışmalarını yönetmektedir.

 • Arzu İNCEBACAK

 • Arzu, 1994 yılında Türk Philips Aydınlatma' da başladığı çalışma kariyerine Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş' de devam etmiş ve birçok büyüklükteki işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Profesyonel iş hayatına ara verdiği dönemde gönüllü olarak bir eğitim kurumunda okul, öğrenci veli arasındaki çalışmaları koordine eden, geliştirmeyi ve  özellikle geleceğin çalışanı olacak gençleri tanımayı hedefleyen çalışmalarda bulunmuştur.  

  2014 yılı itibari ile de tüm deneyim ve bilgilerini paylaşabileceği aynı zamanda sosyal girişimciliği ilke edinmiş olan TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri  Tic. Ltd. Şti. ' ye katıldı.

  Arzu, şirketimizde Teknoloji Direktörü olarak, proje yönetimi, teknoloji geliştirme yönetimi süreç ve CRM yönetimi konularında çalışmaktadır. Newport University İşletme mezunudur.

 • Recep ŞİMŞEK

 • Recep Kariyerine, Sezai Türkeş Feyzi Akkaya (STFA) İnşaat A.Ş. de başladı. 15 sene Yurtdışı Projelerinde Mali İşler ve Mukavele tatbikat bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra, yine başka bir Uluslararası İnşaat Şirketi olan TEKSER İnşaat da aynı görevlerde Yurtdışı Projelerinde bulundu.

  Bilgi ve tecrübesiyle 14 Temmuz 2010 yılında Tarımsal Pazarlama Ltd. Şti. ye katıldı. Halen Şirketin Mali ve İdari işler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

  Bursa Üniversitesi (Uludağ) İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitimini tamamlayan Recep, Bursa Erkek Lisesi mezunudur.

 • Osman Yılmaz

 • 2000 Yılında geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı kalan ve internet hayatına atılan Osman, Kariyerine 2007 Yılında Tarımsal Pazarlama şirketinde başlamıştır.

  İçerik yönetim ekibinde, Freelance gönüllü içerik geliştirme uzmanı olarak destek vermektedir.


   
 • Akif KOÇ

 • Akif, İş hayatına 2000 yılında Ticaret Lisesini bitirdikten sonra Muhasebe bürosunda başlamış olup 2005 yılına kadar Muhasebe Personeli olarak çalışmıştır. 2005 yılından itibaren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı'nda Muhasebe Uzman Yardımcısı, Personel ve İdari İşler Sorumlusu ve Satın alma Sorumlusu olarak görev yapmış olup 2015 yılından İstifa ederek TABİDER Tarım Bilincini Geliştirme Derneği ile tanışmış olup Danışman olarak aramıza katılmıştır ve daha sonra TABİT şirketimizde Muhasebe biriminde göreve başlamıştır.

 • Murat AKÇOR

 • Murat, İş hayatına ilk olarak tarım bilincini geliştirmeyi amaçlayan, vizyonu geniş ve gelecek vadeden Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri(TABİT) şirketinde Mobil İçerik Editörü pozisyonunda başlamıştır. Şu anda İçerik Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

  2011 yılında Dumlupınar Üniversitesi Simav Yüksekokulu Organik Tarım Bölümünden mezun olduktan sonra dikey geçiş yaparak kazandığı Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur.

  2014 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

 • Mesrure ŞİMŞEK

 • Mesrure, Lisans öğrenimi Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Çocuk gelişimi bölümünde devam etmektedir. Bağarası Çok Programlı Lisesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden 2014 yılında mezun olmuştur. Orta öğrenimini Bıyıklı Orta Öğretim Okulu'nda 2010 yılında tamamlamıştır.

  Akıllı Köy Projesi'nde Akıllı Çocuklar Kulübü, Etkinlik Sorumlusu olarak görev almaktadır. 


   
 • Orhan KURT

 • Orhan, Üniversiteden sonra Mulumulu Damla Sulama Fabrikasında Proje mühendisi olarak çalıştı. Bugüne kadar ki iş hayatında Ziraat Mühendisliğinin yanında Bilişim Teknolojileri dalı altında sektörün dev firmalarına hizmet veren çok uluslu Ozone İletişim  firmasında hem Türkiye hem Ukrayna operasyonunda   kariyerini olgunlaştırdı. Bilişim projelerinin başında gelen Fatih Projesinin ilk fazında 5 il 176 okul altyapı projesiyle proje yöneterek ilkler arasına girdi ve projeyi tamamlayıp teslim etti.

  Hem Ziraat hem de Teknoloji sektöründeki deneyim bilgi birikimine istinaden  TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş bünyesine katıldı.

  Orhan, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Mühendisliği mezunu olup şirketimizde Tarım Teknolojileri Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.

 • Fulya ÜSTÜNDAĞ

 • Siyasal ve sosyal yaşamında birçok başarıya imza atan Üstündağ, kariyerine kendi işini kurarak; Kurumsal Firmalara Yol Yardım Hizmeti sunan Üstündağ Rent a Car 'da başlamıştır..

  Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinden sonra Uludağ Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatına; Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünü ve bir senelik Pedagojik Formasyon eğitimini de başarıyla tamamlayarak devam eden Üstündağ, hem Biyolog hem Biyoloji Öğretmeni unvanı almıştır. Ayrıca Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde, Çevre Sosyolojisi üzerine Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

  Tabit Ailesi ile tanıştıktan sonra, Vodafone Akıllı Köy'ün İş Ortakları diyaloglarını ve Kamu Kurum ve Kuruluşları ile olan ilişkileri yönetmektedir.

 • Süeda YEĞİN

 • 2003 yılında Liseden mezun olduktan sonra Farklı sektörlerde çalışmaya başladı. 2005 te Anadolu üniversitesi (Açık Öğretim) İktisadi idari Bilimler Fakültesi Kamu yönetim Bölümüne başladı. Aydın'da 2007 yılında Özel bir hastanede Tıbbi Sekreter olarak çalışmaya devam ederken,  2010 da Başlamış olduğu üniversiteyi bitirdi. 2013 te Saglık sektöründen ayrıldı. 2014 te İstanbul Üniversitesi Tıbbı Sekreterlik Uzaktan Eğitim Fakültesin (2 yıllık )başlayıp 2016 da bitirdi. 2015 te Türkiye İsrafı Önleme Vakfında Sözleşmeli Saha personeli olarak çalışmaya başladı. 2016 Ocak ayında ayrılarak, 2016 Ağustos Ayında Tabit Aş. Genel Müdür Asistanı olarak işe başladım. Hala Görevime Devam etmektedir.


   
 • Görkem Eren ÖZDEMİR

 • 1992 yılında Ankara'da doğan Görkem, ilkokul ve liseyi Ankara' da okuduktan sonra Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünü okudu. Üniversite hayatında Erasmus Programı kapsamında Çek Cumhuriyeti Czech University Life Science Prague University 'de eğitim aldı.

  Staj deneyimini Hollanda'da 600 dönümlük topraksız tarım serasına sahip Royal Pride Holland adlı şirkette gerçekleştirdi.

  Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına Enerji Tarım şirketinde başladı. Enerji Tarım bünyesindeki Dost Fide 'de 12 dönümlük arazide fide üretiminden sorumlu ziraat mühendisi olarak çalıştı. Askerlik görevini tamamlayan Görkem, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş 'de ziraat mühendisi olarak işe başladı

 • Hüseyin YAVUZER

 • 1994 yılında Emet Orman İşletme Müdürlüğü Muhasebe servisinde iş hayatına atıldı.1989-1991  yılları itibari ile İlkoukul öğretmen vekilliği ile eğitimde çalıştı. Daha sonraları orta büyüklükteki şirketlerde muhasebe müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılında emekli oldu.08.09.2017 tarihinden itibaren şirketimizin Muhasebe Departmanı'nda çalışmaya başlamıştır.


   
 • Berk SOHTORİK

 • Üniversite eğitimini tamamladığı 2010 yılı ardından, Kanada ve Amerika'da yaşadı ve çalıştı. Ticaret, restoran danışmanlığı, deniz işletmeciliği vb gibi birçok mesleğin ardından doğa ana onu TABİT ile tanıştırdı.
  Basketbol, kitesurf ve snowboard en sevdiği hobiler, Otostopçunun Galaksi Rehberi ve Marcus Aurelius'un Düşünceler'i ise en sevdiği kitaplar arasında.


   
 • Uğur ESER

 • Uğur, 2010 yılında başladığı profesyonel çalışma hayatına Kanal D ve bir çok prodüksiyon firmalarında devam etmiştir. 2015 yılında Aydın'a döndükten sonra yerel gazetelerde Gazetecilik mesleğini devam ettirmiş son olarak Aralık 2017 yılında Vodafone Akıllı Köy'de içerik ekibine dahil olmuştur.

   

 • Nimet TEMEL

 • Nimet, iş hayatına ilk olarak web tabanlı reklam hizmetleri pazarlayan reklam ajansında  halkla ilişkiler sorumlusu olarak başladı.

  Şuanda iş kariyerine Vodafone ve TABİT işbirliğiyle çiftçilerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek olma hedefiyle Aydın'da hayata geçirilen Vodafone Akıllı Köy Projesi'nde sosyal medya sorumlusu olarak devam etmektedir.

  2009 yılında Aydın Lisesi'nden mezun oldu.2014 yılında Gümüşhane Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdi.

 • Nazife ÇAKIROĞULLARI

 • 1993 yılı Aydın doğumlu olan Nazife, 2016 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Kariyer hayatına çeşitli kurumlarda staj yaparak başlayan Nazife,  Güzelhisar gazetesinde muhabir olarak görev yaptı. Şimdi ise Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri şirketinde iş hayatına devam ediyor.


   
 • Mustafa Süleyman SEVİNDİ

 • Çalışma hayatına github da açık kaynak kodlu projeleri geliştirme ile başladı. Geliştirme ve projeler de ilerledikçe, digital ocean da remote junior yazılımcı olarak ilk işini aldıktan sonra diğer firmalarda da freelencer olarak iş hayatına ara vermeden devam etti. Şimdi ise TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş teknoloji departmanı yazılımcı pozisyonunda çalışmalarına devam ediyor.