Kırsaldaki yaşamı geleceğe hazırlıyoruz...

Vodafone Çiftçi Kulübü

Amacı : Vodafone Çiftçi Kulübü projesi sayesinde, Türk çiftçisi kendisi için faydalı bilgileri en kısa sürede kişisel olarak ulaşıp, bilgilendiği gibi, çiftçilik faaliyetini daha verimli, etkin ve sağlıklı yapıyor.

Hedef Kitle : Bilgi ve teknolojiye uzak olan 3 milyon çiftçi ve ailesi.

Resmi Sayfası : www.ciftcikulubu.com

Süresi : 02.12.2009 - Devam etmektedir...

Partnerlar
Ayrıntı

Vodafone Türkiye'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri'nin işbirliğiyle 2009 yılında hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü programı ile bugüne kadar dünyada 3 milyon, Türkiye'de 1,4 milyon çiftçiye ulaşıldı.

Dünyada 3 milyon çiftçi Vodafone'un Türk Reçetesi'den yararlanıyor

- Vodafone Çiftçi Kulübü, TABİT ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ve Tarım ve Kredi Kooperatifleri'nin işbirliğiyle 2009 yılında hayata geçirildi.
- Tarımda Türk Reçetesi olarak adlandırılan Vodafone Çiftçi Kulübü ile bugüne kadar dünyada 3 milyon, Türkiye'de 1,4 milyon çiftçiye ulaşıldı.
- Dünyaya örnek gösterilerek 6 Vodafone ülkesinde (Mısır, Hindistan, Gana, Kenya, Tanzanya, Yeni Zelanda) daha uygulanmaya başlandı.
- Türkiye'de 1.107.307 üyesi bulunuyor.
- Çiftçi Haber Paketi ile 88 ürün çeşidine ve 957 ilçeye özel içerikler sunuluyor.
- Çiftçi Haber Paketi üzerinden 1,1 milyon farklı içerik paylaşılırken, 871 milyon SMS gönderildi. - Çiftçi İlan Servisi üzerinden 38 bin ilan gönderimi yapıldı.
- Vodafone Çiftçi Eğitim Tırı ile 495 ilçe/köy ziyaret edildi ve 9 milyon kişiye ulaşıldı.
- Bugüne kadar 300 bin kilometre yol kat eden Çiftçi Tırı, dünyanın çevresini 7 kereden fazla dolaşmış oldu.
- Vodafone Çiftçi Kılavuzu mobil uygulaması 16 bin kullanıcı tarafından indirildi.
- Çiftçi Sağlığı paketinden 32 bini aşkın çiftçi yararlanıyor.

Hizmetler

2434 Çiftçi Haber SMS Paketi
Vodafone Çiftçi Kulubü üyeleri 2434 Çiftçi Haber Paketi ile kendilerini ilgilendiren tüm haberleri, herkesten önce ve zahmetsizce öğrenme ayrıcalığı yaşar.

Çiftçi Kılavuzu Uygulaması (IOS ve Android)
Vodafone Çiftçi Kılavuzu ile hem daha verimli üretin hem de ürünlerinizi tüm Türkiye'ye ücretsiz ve aracısız satma imkanına sahip olun!

Çiftçi Kulübü Tırı
Daha verimli bir Türkiye için yollardayız! Bereketinizi artıracak bilgilerle dolu, Vodafone Çiftçi Kulübü Tır'ı çiftçilerimiz ile köylerinde buluşuyor!

Mobil Tarım Ekipleri
Vodafone Mobil Tarım Ekipleri, çiftçilerimizin bereketlerine bereket katıyor! Çiftçilerimize kendi çiftliklerinde verdiğimiz ücretsiz danışmanlık hizmeti ile verimliliklerini artırıyoruz!

GSMA - Dünya Mobil Merkezi Araştırma - Farmer's Club

Ödüller

2016 Global Mobil Ödülleri "Gelişmekte Olan Pazarlarda En İyi Mobil İnovasyon" dalında finalist

2014 Tabit & Vodafone İsviçre Zermatt "Social & Business Co-Creation" Jüri Özel Ödülü

2012 New York Mercury Ödülleri'nde "Topluluk İlişkileri" ve "Pazar Büyümesi" kategorilerinde Gümüş Ödül'e layık görüldü.

Faydalanıcı Yorumları

Polat Aslan - Çoban
2011 yılının kışındaki olan soğuk, kar, ilkim şartlarından benim 55 - 60 tane hayvanım telef oldu. Bu Vodafone Çiftçi Kulübü'nün bana gönderdiği mesajlara göre, yazmış, hava soğuk, karlı, -20 derece, benim hayvanlarım buna dayanamaz. Yazın sıcaklıklara göre koyunların bu doğumunda hava sıcak diye gölgeye aldım. Benim için 15 - 16 m ilyar (bin TL) çok büyük bir para bunu zarar etmediğim için işi garantiye aldığım için koyunumu biraz fazlalaştırdım. Geçen sene 120 -130 du bu sene 250 ye çıkardım. 90 gün burdayım. 3 köpeğim, bir eşeğim, bir de cep telefonum var bir de Vodafone Çiftçi Kulübü'nden faydalandığım servis var başka hiç bir şeyim yok.

Döndü Taşkın - Çiftçi
Ben Çiftçi Kulübü 2434 e üye oldum. Çok faydasını gördüm. Don haberi geliyor, sıcak haberi geliyor. Tedbirimizi alıyoruz. Bir de sosyal yaşamımıza faydaları oluyor. Çocukları okula gönderirken nasıl giyinmesi gerektiğini veya başka köy de yapılan işler olduğu zaman onları hava durumuna göre yapıyoruz. Tarla da ürünümüz vardı Kurban Bayramından önce, yağmur yağacak mesajı geldi. Yaklaşık 60 bin TL civarında ürünümüz vardı zaiyat vermeden kaldırdık ürünümüzü.

Mesut Örkçü - Çiftçi
Kendi ürünüm için mesaj çektim ilk yoncamı sattım. Tekrar talepler gelmeye başladı. Bunu farkettim ben artık tüccardım. Vodafone Çiftçi Kulübüne ilan vermem, Vodafone Çiftçi Kulübünün bir ciddiyeti olması. Piyasa da yaptırım gücü oldu. 3 bin TL gelirim varken normal kendi halinde bir insanken şu anda kurumsal muhattaplığım var. En enteresanı 2 yıl öncesine kadar kimse beni tanımazdı işte şimdi bankalar "Mesut Bey para hareketinizi bizden yapın" dediler. Ben yani bir SMS le yola çıkıp şu anda bu kaba yem piyasasında söz sahibi olan çiftçi oldum.